Wideo

powrót do listy

Zobacz, co nas czeka 6 maja...

Zobacz, co nas czeka 6 maja...
Zobacz, co nas czeka 6 maja...
6 maja zapraszamy na VI odcinek programu.

36,6 °C, to program Ewy Drzyzgi, który dotyka trudnych i ważnych tematów związanych z medycyną. W kolejnym odcinku Ewa i eksperci m. in. przyjrzą się bliżej naszym oczom i poszukają sposobu na pozbycie się wad wzroku.

Dręczący nas całą zimę smog wydaje się być przeszłością, ale niestety tak nie jest – skutki oddychania toksycznymi pyłami nie ustępują z nastaniem wiosny, ale właśnie na wiosnę jest idealny czas na to, żeby płuca po 200 dniach oddychania smogiem oczyścić. Okazuje się, że są w Polsce miejsca, gdzie powietrze jest wolne od smogu, krystalicznie czyste, a dodatkowo jeszcze likwiduje zgubne skutki oddychania zabójczymi pyłami. Lekarze pulmonolodzy pomogli Ewie dotrzeć do takich miejsc – dostępnych dla wszystkich, ale ukrytych dość głęboko, bo aż 130 metrów pod ziemią…

W swoim programie Ewa Drzyzga nie unika trudnych tematów, stąd konieczność rozmawiania o najczęściej atakującym Polki raku piersi. Okazuje się, że radykalne metody walki z tą śmiertelną chorobą, pozostawiające kobietę bez piersi, to przeszłość. Specjaliści wypracowali metodę operowania w taki sposób, żeby przy usuwaniu tkanek rakowych jednocześnie pierś rekonstruować. Kobiety, które nie tracą piersi, nie tracą też poczucia kobiecości, a to znacznie ułatwia proces leczenia i dochodzenia do siebie po chorobie.

Spośród wielu Polskich lekarzy, pionierów i wynalazców związanych z medycyną, wyjątkowo barwną i utytułowaną postacią jest profesor Skarżyński! Posiadacz 2 rekordów Guinessa, obu związanych z jego metodą leczenia osób z niedosłuchem, a nawet niesłyszących. Implanty ślimakowe, w których wszczepianiu specjalizuje się Profesor, umożliwiają słyszenie tym, którzy stracili słuch, a nawet ludziom, którzy urodzili się głusi. W kolejnym odcinku 36,6 °C taką szansę dostanie też piosenkarka, skrzypaczka – liderka zespołu Tekla Klebetnica. Czy z niej skorzysta?

Już w najbliższą sobotę dowiemy się też, jak w kilka biliardowych części sekundy można skutecznie zawalczyć z wadą wzroku. Okazuje się, że 80% mieszkańców ziemi nie ma idealnego wzroku, wielu z nich nosi okulary i ma wady, które w kilka sekund można zniwelować korzystając z nowoczesnej, laserowej technologii. Czy warto poddać się operacji oczu? Jakie daje ona efekty? Na każde z tych pytań odpowiedź znajdziecie już w sobotę o 18:00 w 36,6 °C

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Jaką wade miala Pani z programu?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Wybitny urolog - profesor Piotr Chłosta w V odcinku 36,6°C
   Następne wideo:

   Wybitny urolog - profesor Piotr Chłosta w V odcinku 36,6°C