Odcinek 8
  Foto: |

I znów, jak w każdą sobotę, w programie Ewy Drzyzgi „36,6 C” czeka na was solidna dawka wiedzy o zdrowiu!

Coraz częściej ratunkiem dla walczących z otyłością są operacje bariatryczne, czyli chirurgiczne wycięcie fragmentu lub całości żołądka dzięki czemu człowiek szybko chudnie. Przeciwnicy takich zabiegów pytają, czy nie da się po prostu przestać jeść i schudnąć? W najbliższym odcinku dowiecie się, kto może liczyć na zmniejszenie żołądka refundowane przez NFZ, a kto będzie musiał za to zapłacić oraz ile naprawdę można jeść po takiej operacji.

Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju olejów czy oliwy. I tak w tym gąszczu produktów wybrać to, co dla nas najlepsze? Na jakim tłuszczu smażyć, a jakim smarować chleb? Na wszystkie te pytania odpowie prof. Piotr Krygier z SGGW – specjalista od technologii tłuszczów.

Coraz więcej kobiet na świecie mrozi swoje komórki jajowe. Jedną z takich kobiet jest Joanna Krupa – o powodach swojej decyzji opowiedziała niedawno Ewie. Mrożenie komórek jajowych to także szansa dla kobiet, które muszą się poddać chemioterapii. Dlaczego?

Gościem Ewy będzie też prof. Piotr Kaliciński – chirurg i transplantolog dziecięcy z Centrum Zdrowia Dziecka. Profesor jako pierwszy w Polsce wykonał operację przeszczepienia wątroby od żywego dawcy. Dzięki temu niejeden rodzic uratował życie swojemu dziecku

Emisja ósmego odcinka programu „36,6°C”: sobota, 20 maja o godz.18.00.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
zamknij
Odcinek 7
Następny odcinek:

Odcinek 7