jak-zabezpieczyc-swoje-finanse-na-wypadek-choroby
Cezary Kotliński Nationale-Nederlanden 

Jeżeli chcecie się dowiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć swoje finanse na wypadek choroby, zapraszamy do przeczytania przebiegu czatu z Cezarym Kotlińskim - doradcą ubezpieczeniowym Nationale-Nederladen

~gość: Czy można ubezpieczyć dziecko?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Tak – mamy specjalną ofertę dedykowaną dzieciom w razie poważnych zachorowań.

~gość: Jaki jest przeciętny koszt takiego ubezpieczenia miesięcznie?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Ciężko podać jedną kwotę, wiele zależy od konkretnych potrzeb osoby oraz zakresu ubezpieczenia, niemniej jednak trzeba być przygotowanym na wydatek na poziomie 150 zł miesięcznie. Za taką składkę ubezpieczony może liczyć na wsparcie finansowe na wypadek nowotworu w wysokości około 300 tysięcy zł plus ubezpieczenie na życie, program assistance oraz drugą opinię medyczną wraz z organizacją procesu leczenia.

~gość: Czy osoba obciążana genetycznie musi płacić wyższe składki?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: To wszystko zależy od indywidualnej oceny każdego przypadku.

~gość: Czy można się ubezpieczyć jak już jesteś chory?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nie – nie ubezpieczamy osób chorych onkologicznie. Nie byłoby etycznym pobieranie składki od osoby, której nie możemy wypłacić później świadczenia.

~gość: Czy pieniądze sa tylko na leczenie? Czy muszę przedstawiać rachunki?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nie weryfikujemy celu, w jakim będą wydatkowane pieniądze z ubezpieczenia. Pieniądze można dowolnie wykorzystać. Z doświadczenia wiem natomiast, że osoby chore głównie przeznaczają je na proces leczenia oraz organizację życia w trakcie choroby.

~gość: Jak długo trzeba płacić składki aby takie ubezpieczenie uzyskać?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Okres karencji wynosi 3 miesiące.

~gość: Co daje usługa assistance?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W ramach tej usługi ubezpieczony może skorzystać np. z opieki pielęgniarki, opieki nad dzieckiem, wsparcia psychologa, pomocy w ustaleniu diety czy też usługi transportowej.

~gość: Czy takie ubezpieczenie obejmuje każdy rodzaj nowotoworu?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Umowa funkcjonuje w trzech wariantach, wariant pełny obejmuje każdy nowotwór złośliwy oraz kilka niezłośliwych.

~gość: Czy w Nationale Nederlanden można ubezpieczyć się na przyszłość na wypadek utraty możliwości zarobkowych, gdy jestem już pacjentką Centrum Onkologii, po wycięciu tarczycy i bez przerzutów od 5 lat?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nie można się ubezpieczyć na wypadek utraty możliwości zarobkowych niezależnie od tego czy jesteś zdrowa czy chora.

~gość: Czy ubezpieczenie to obejmuje tylko zachorowanie na raka czy równiez inne poważne choroby?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Można je rozszerzyć o inne poważne zachorowania jak udar mózgu, stwardnienie rozsiane i inne.

~gość: Proszę powiedzieć, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe Pan poleca?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Oczywiście Nationale-Nederlanden.

~gość: Moja mama zmarla na raka, od mojego ojca czworo z siedmiorga rodzenstwa mialo raka. Czy jest to czynnik ktory moze zwiekszyc koszt mojego ubezpieczenia?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Może mieć to wpływ na indywidualne warunki ubezpieczenia.

~gość: Jaki jest koszt najniższej składki

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W zależności od wieku oraz indywidualnej oceny stanu zdrowia osoby wnioskującej ceny będą zróżnicowane.

~gość: Czy mutacja BRCA1 ma wpływ na możliwość lub koszt ubezpieczenia.

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Każda osoba wnioskująca o ubezpieczenie poddana jest indywidualnej ocenie.

~gość: Czy mogę się ubezpieczyć jeśli ktoś w mojej rodzinie chorował na raka?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Tak.

~gość: ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek nowotworu w zależności od wieku ? jestem aktualnie po 50-tce

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Wraz z wiekiem osoby wnioskującej o zawarcie umowy cena ubezpieczenia wzrasta.

~gość: Są w ofercie ubezpieczenia tylko na nowotwór? Za granicą takie ubezpieczenia za kilkanaście do 100 euro rocznie to standard.

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Umowa nowotworowa funkcjonuje wraz z ubezpieczeniem na życie.

~gość: witam jakie najlepiej wybrać ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór , ciężka chorobę.?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Polecam pakiet „w razie choroby” zawierający ubezpieczenie na nowotwór w wariancie najszerszym – pełnym (wszystkie nowotwory złośliwe) oraz umowę dotycząca poważnych zachorowań w wariancie rozszerzonym (24 inne przewlekłe choroby). W takim wypadku ubezpieczony zyskuje dodatkowe zniżki.

~gość: Mieszkam w Gdansku mam 57 lat na szczescie jjestem zdrowa ale chcialabym ubezpieczyc w razie choroby jakie warunki musze spelnic

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Polecam spotkanie z przedstawicielem Nationale-Nederlanden, z którym uzgodnisz parametry indywidualnego projektu ubezpieczenia. Umówić można się na naszej stronie nn.pl, poprzez infolinię 801 203040 oraz w dowolnym oddziale.

~gość: Witam. Rok temu przeszłam operację usunięcia dwóch nowotworów złośliwych (jajnika i macicy). Czy osoba w mojej sytuacji ma możliwość uzyskania ubezpieczenia od nowotworu i innych powikłań? Małgorzata.

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nie, nie ubezpieczamy osób chorych onkologicznie.

~gość: Witam , jaka jest minimalna składka na takie ubezpieczenie ? Czy muszę posiadać inne ubezpieczenie w nationale czy mogę je kupić niezależnie ?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Ubezpieczenie na okoliczność nowotworu funkcjonuje wraz z ubezpieczeniem życia.

~gość: Czy ubezpieczenie jest ograniczone wiekowo czy z powodu innych kryteriów

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W ramach umowy nowotworowej w wersji „ona on” wnioskujący powinien być w przedziale wiekowym 18-60 lat, dla osób młodszych mamy inną dedykowaną ofertę obejmującą także nowotwory.

~gość: Witam jestem już po chorobie onkologicznej i posiadałam ubezpieczenie oc jednakże jestem zainteresowana dodatkowym ubezpieczeniem na wypadek nawrotu choroby lub nowego raka w innym miejscu. Czy jest w ofercie takie ubezpieczenie w przystępnej cenie?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Osoba po chorobie nowotworowej może wnioskować o zawarcie takiego ubezpieczenia, ale każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie.

~gość: czy we wspomnianej kwocie ok 150zł zapewnione jest wsparcie w razie nowotworu, czy też inne choroby są uwzględnione w tej składce?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W ramach tej składki może funkcjonować tez inny zakres ubezpieczenia np. poważne zachorowania, uszkodzenie ciała czy też pobyt w szpitalu/operacja.

~gość: Czy osoba która się ubezpieczy a po latach okaże się że choroba jej jednak NIE dosięgła może liczyć na jakiś zwrot części składek czy ewentualnie może starać się o opłacenie leczenia na inną chorobę lub rehabilitację

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nie, w tym czasie ubezpieczony posiadał ochronę na wybrana przez siebie okoliczność.

~gość: Jak wygląda weryfikacja przyszłego ubezpieczonego ? czy Państwo kierują na konkretne badania ? oraz na czyj koszt miałyby być wykonywane ? Po jakim czasie można korzystać z ubezpieczenia ? Czy ubezpieczony po ewentualnym zachorowaniu również jest zobowiązany płacić składki ? Na jak długo podpisywana jest umowa ?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Wnioskujący o zawarcie umowy ubezpieczenia wypełnia przygotowaną przez towarzystwo ankietę medyczną. W szczególnych przypadkach zapraszamy na badania na nasz koszt. Ubezpieczenie w pełni funkcjonuje po 3 miesiącach – okres karencji. Po zachorowaniu ubezpieczony nie musi opłacać składki jednocześnie na każdym etapie leczenia otrzymuje od nas kolejne transze finansowe oraz wsparcie assistance. Umowa zawarta jest na okres pięcioletni z możliwością automatycznego przedłużenia.

~gość: Witam Jestem ubezpieczona grupowo w Pzu , które odmówiło mi wypłaty na wypadek ciezkiej choroby nowotworowej ponieważ jest to moje 2 zachorowanie. Wcześniej chorowalam w 2005 i byłam wyleczona. Ubezpieczenie z pzu podpisałam w 2008r. Czy w waszych umowach też są takie klauzule ?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: We wspomnianej w poprzednim pytaniu ankiecie medycznej wnioskujący powinien ujawnić informacje o przebytej chorobie nowotworowej.

~gość: Dobry wieczor, Wykupilem ubezpieceznie rakowe w Warcie "Sposob na raka". Miesieczna kwota wynosi mnie 108 zl po znizkach od kwoty 150%. Czy to dobre ubezpieczenie? Zapewne doradzi mi Pan zamienic na to w NN, ale prosze o jakas krotka analize i obiektywne doradzenie?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nie znam warunków ubezpieczenia w Warcie, ciężko jest mi odpowiedzieć w sposób rzetelny i profesjonalny na zadane pytanie.

~gość: Jakie dokumenty potrzebne są do zgłoszenia swojej choroby?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Podstawowe dokumenty takie jak dowód osobisty i dokumentacja medyczna.

~gość: Dobry wieczór, Ubezpieczenie, które posiadam obejmuje rownież nowotwory. Niestety nie wszystkie jak sie okazało, kiedy stanęłam przed problemem twarzą w twarz. Nowotwór przedinwazyjny zakończony mastektomia niestety nie zakwalifikował sie do ubezpieczenia w Firmie Generali...gdyby to był inwazyjny to owszem... Moje pytanie zatem brzmi -czy istnieje ubezpieczenie na wypadek nowotworu przedinwazyjnego? Jakie sa jego warunki ?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: To wszystko zależy od indywidualnego przypadku osoby chorej oraz informacji zawartych w dokumentacji medycznej.

~gość: Czy jest ubezpieczenie, które gwarantuje ubezpieczonemu dodatkowe pieniądze za przebywanie na zwolnieniu lekarskim jak i w szpitalu. Jeżeli tak to jakie trzeba spełniać warunki i czy ubezpieczenie uwzględnia pobyt w szpitalu poza granicami kraju .

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W ramach umów „sposób na przyszłość” oraz „ochrona jutra” można wskazać taki zakres. Zachęcam do spotkania z przedstawicielem NN.

~gość: Witam, czy jest jakiś rodzaj ubezpieczenia dla osoby po przebytej chorobie nowotworowej?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W takiej sytuacji wykonywana jest indywidualna ocena osoby wnioskującej.

~gość: Czyli mam rozumieć, jesli okaże się, że mam nowotwór, to ubezpieczenie wypłaci mi gotówką jednorazowo ok 300 tyś zł oraz jeśli umrę również wypłaci jakieś pieniądze mojej rodzinie?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Z tytułu umowy nowotworowej osoba ubezpieczona na 300 tys., przechodząc cały cykl leczenia, może liczyć na sumę świadczeń wypłacanych w transzach w wysokości do 450 tyś. to jest 150% sumy ubezpieczenia zgodnie z warunkami umowy. A w przypadku śmierci towarzystwo wypłaci sumę ubezpieczenia z tzw. umowy głównej czyli na życie.

~gość: W jaki sposób można nabyć ubezpieczenie?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Zachęcam do spotkania z przedstawicielem NN.

~gość: Czy są nowotwory, które ubezpieczenie nie obejmuje?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nasze ubezpieczenie obejmuje wszystkie nowotwory złośliwe i kilka niezłośliwych takich jak np. niezłośliwy guz mózgu, rak przedinwazyjny jajnika, nowotwór łagodny tarczycy i kilka innych.

~gość: W jaki sposob sa wyplacane pieniadze? Ile % za operacje, czy Po zdjagnozowaniu choroby mozemy liczyc pomoc finansowa i w jakiej wysokosci %?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Technicznie pieniądze wypłacane są przelewem na konto w określonych w warunkach transzach: 40% po diagnozie, 3 miesięczne świadczenie rentowe po 5% na dowolnym etapie choroby, po 5% za radioterapię i chemioterapię, nawrót choroby 10%, wygrana walka z chorobą 10%.

Zbigniew8pp1: czy oferty można dostać na maila ?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Sugeruję spotkanie z przedstawicielem NN, który indywidualnie dopasuje projekt ubezpieczenia do Pana potrzeb.

~gość: Ubezpieczenie to jest na wypadek choroby każdej czy tylko onkologiczne?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Umowa nowotworowa „ona on” dotyczy choroby onkologicznej. Jednakże w ramach indywidualnie dopasowanego projektu ubezpieczenie może obejmować również inne problemy zdrowotne.

~gość: Czy posiadacie wyliczenia jakie koszty musi ponieść pacjent onkologiczny?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W zależności od rodzaju nowotworu oraz wybranych metod leczenia koszty choroby mogą się różnić.

dinka11: witam jestem osobą w wieku 54 lata w 2013 przeszłam leczenie onkologiczna, mam raka genetycznego obecnie jest stabilnie brak przerzutów czy mogę sie ubezpieczyć od cięzkiej choroby

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Przykro mi, niestety nie. Byłoby nieuczciwym pobierać od Pani składkę, wiedząc że nie możemy wypłacić Pani świadczenia.

~gość: Od 10 lat posiadam polise ubezpieczeniowa na zycie w Aviva z opcja powaznego zachorowania. W marcu tego roku zachorowalam na raka zlosliwego tarczycy. Usunieto mi cala tarczyce I podano jod. Ubezpieczalnia odmowila mi wyplaty odszkodowania twierdzac,ze zmiana byla za mala. Jakie znaczenie ma wielkosc raka skoro usunieto mi caly organ? Czuje sie oszukana I zawiedziona. Pozdrawiam, Agnieszka

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Ciężko mi odnieść się do Pani pytania, ponieważ nie znam warunków umowy, którą Pani posiada.

~gość: Czy mozna dopasować taki zakres ubezpieczenia żeby wysokość składki mogła zmieścić się w granicach 50 -100 zł ?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W ramach produktu „sposób na przyszłość” wraz z oszczędzaniem środków na przyszłość jest taka możliwość.

~gość: Która grupa wiekowa np 20-30 czy 31-40 może liczyć na niższą składkę ubezpieczenia (nie jestem w grupie ryzyka ale wolę dmuchać na zimne)

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Im młodsza osoba, tym mniejsze koszty ubezpieczenia – składka, w raz z wiekiem cena wzrasta.

~gość: Witam. Mam 19 lat i uczęszczam do szkoły średniej, jestem osobą nie pracującą. W mojej bliższej rodzinie były dwa przypadki nowotworów. Jakie są rodzaje ubezpieczenia w moim przypadku i z jakimi miesięcznymi kosztami się to wiąże? Pozdrawiam.

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W Pani przypadku z racji obciążenia choroba nowotworową w rodzinie wniosek o zawarcie ubezpieczenia byłby rozpatrywany indywidualnie.

~gość: w razie choroby, do ilu dni trzeba czekać na wypłatę pieniędzy?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Towarzystwo ma obowiązek wypłacić należna sumę ubezpieczenia do 30 dni od momentu otrzymania kompletnej dokumentacji. Praktyka pokazuje, że najczęściej jest to kilka dni.

~gość: jakie czynniki są brane pod uwagę przy wycenie składki ubezpieczenia?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Na cenę składki wpływa wiek klienta, stan zdrowia oraz wykonywany zawód.

~gość: Co stanie się z wpłaconymi pieniążkami, jeśli przerwie się opłacanie rat?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Obowiązkiem towarzystwa jest udzielenie ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczonemu w okresie opłacania przez niego składek. Jeżeli ubezpieczony przerwie opłacanie składek towarzystwo przestanie obejmować go ochroną ubezpieczeniową.

~gość: Czy w trakcie trwania 5 letniej umowy ubezpieczeniowej , w przypadku zachorowania np. 2 drugim roku , ubezpieczony jest zobowiązany do uiszczania składak w pozostałych 3 latach umowy ?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: Nie jest zobowiązany, może jednak chcieć dalej opłacać składkę, ponieważ jednym z wariantów umowy nowotworowej (wariant pełny) posiada ubezpieczenie na drugi nowotwór wymieniony w warunkach.

~gość: Czyli w okreie karencji jezeli zachoruje nie mam mozliwości uzyskac jakiekiolwiek swiadczeń?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W okresie karencji suma ubezpieczenia jest suma wpłaconych przez ubezpieczonego składek, czyli towarzystwo odda wpłacone przez klienta składki z tytułu umowy nowotworowej, ponieważ nie może pobrać takiej opłaty jeżeli nie udzielało ochrony.

~gość: Czy ubezpieczenie obejmuje nawrot choroby, remisje?

Cezary Kotliński -doradca ubezpieczeniowy Nationale-Nederlanden: W przypadku nawrotu choroby wypłacimy ubezpieczonemu transze w wysokości 10% wybranej przez niego sumy ubezpieczenia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

5 lat temu zachorowałam na raka tarczycy. Czy mogę się ubezpiecżyć?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.