czat-o-nowotworach-jadra-i-prostaty
36,6 
Dowiedz się wszystkiego o nowotworze jądra i prostaty

Doktor Roman Sosnowski, Urolog, od 1997 roku pracuje w Klinice Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Staż specjalizacyjny odbył w Oddziale Urologicznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (oddział posiadający akredytacje European Bord of Urology) w Międzyleskim Szpitalu Klinicznym. Przed laty obronił przewód doktorski poświęcony historii urologii. Odbył kilka staży zagranicznych w wiodących klinikach urologicznych m.in. był stypendystą Rządu Duńskiego (staż w Arhus), odbył szkolenie w Klinice Urologii Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku, był stypendystą Academic Exchange Programe odwiedzając wiodące ośrodki urologiczne w Kanadzie.

~gość: Od którego roku życia mężczyzna powinien się badać?

dr n. med. Roman Sosnowski: Od około 50 roku życia mężczyzna powinien rozpocząć regularne badanie urologiczne. Już od około 45 roku życia mężczyźni u których w rodzinie występował lub występuje rak prostaty powinni zgłaszać się do urologa. Ostatnie badania donoszą, iż nawet w wieku 40 lat powinno ocenić się stężenie PSA surowicy krwi.

~gość: Czy do badania prostaty trzeba depilować sobie okolice odbytu?

dr n. med. Roman Sosnowski: Nie trzeba. Badanie przeprowadzone jest z użyciem wazeliny, która niweluje ból i ułatwia delikatne przeprowadzenie badania.

~gość: Panie doktorze samodzielny masaż prostaty jest możliwy i czy to dobry pomysł?Kierowca zawodowy, 39 lat

dr n. med. Roman Sosnowski: Jest możliwy, jednak nie jest zalecany. Decyzja o masażu prostaty musi być uzgodniona z lekarzem i jest w niektórych sytuacjach może być zalecana. Zawsze należy odbyć konsultację z lekarzem.

~gość: Witam, Mam pytanie dotyczące żylaków w okolicach jąder, czy one mogą być przyczyną większej choroby ?

dr n. med. Roman Sosnowski: Żylaki powrózka nasiennego są stanem wymagającym diagnostyki, musi odbyć się konsultacja urologiczna. Nie powodują raka jądra, mogą być związane z zaburzeniami płodności między innymi dyskomfortem lub bólem w mosznie.

~gość: czy jazda rowerem ok 2-3 godzin bez przerwy ma negatywny wpływ na prostatę ?

dr n. med. Roman Sosnowski: Nie ma żadnego wpływu.

~gość: Witam, Panie doktorze miałem zapalenie jądra robię często usg wszystko jest ok jednak odczuwam częste pieczenia. Oraz mam problem z erekcja. Przepuklina brak. Jaka może być przyczyną mam 22 lata

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja lekarska, ocena układu moczowo – płciowego między innymi jeśli chodzi o infekcję.

~gość: Witam, czy rak jąder boli?

dr n. med. Roman Sosnowski: Jądro może boleć, jednak podstawowym objawem jest wyczuwalny guz, stwardnienie, nierówność w jądrze.

~gość: czy rak jądra jest dziedziczny

dr n. med. Roman Sosnowski: W niewielkim procencie tak, choć u większości chorych nie znajdujemy pokrewieństwa rodzinnego.

~gość: Witam mam, pytanie nie jestem pewien czy to jest normalne w tym przypadku.. a mianowicie chodzi o to ze mam dwa jądra a do jednego jądra tak jakby połączone 3, małe jak rodzynek, i nie wiem, co z tym może byc nie tak, pozdrawiam :)

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest w tej sytuacji konsultacja urologiczna, wykonanie USG moszny.

~gość: Czy dziewczyna moze chlopakowi zbadac jadro?

dr n. med. Roman Sosnowski: Tak.

~gość: Witam. Często moje jądra się chowają do środka czy mam się martwić. Nie mam żadnych problemów i nie odczuwam bólu. Czy jest możliwość bezpłodności?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana konsultacja urologiczna, koniecznie.

~gość: Witam. Mam pytanie, otóż mój "woreczek" tzn moszna, z lewej strony jest z dłuższa a z prawej strony krótsza, czy to jest normalne?

dr n. med. Roman Sosnowski: Niewielka asymetryczność może być uznana za normę, wskazane jest jednak badanie USG moszny.

~gość: Panie doktorze mam 18 lat i od kilku lat miewam duze bóle jader. Na dole cos jest ale nie wiem czy to po prostu nie jest najdrze lub nasieniód prosze mi powiedziec czy to moze byc cos groznego i czy pilnie powinienem skierowac sie do lekarza?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana konsultacja urologiczna, wykonanie USG moszny, należy wykonać badania w niedługim czasie.

~gość: Jak namówić Partnera aby przebadal swoje jądra? Zazwyczaj słyszę że nie,ze nie będzie pokazywał jakiemuś obcemu swoje klejnoty?

dr n. med. Roman Sosnowski: Dbanie o własne zdrowie jest inwestycją w swoje życie. Lekarz jest partnerem w diagnostyce i zachowuje należytą staranność, intymność w badaniu. Najważniejszą rzeczą jest diagnostyka, należy unikać stereotypów.

~gość: Witam. Mam pytanie co jakiś czas mam bóle jądra lub nad członkiem co może być przyczyną. Jest to od dłuższego czasu

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana konsultacja urologiczna.

~gość: Dobry wieczór. Czy warto profilaktycznie zrobić usg prostaty? Mam 60 lat i nigdy nie badałem tego gruczołu. Pozdrawiam

dr n. med. Roman Sosnowski: USG prostaty jest zalecane przez urologa w pierwszej kolejności należy zgłosić się na badanie urologiczne, jeśli będą wskazania pacjent zostanie skierowany na USG prostaty.

~gość: doktorze jak się badamy, to jakie mamy mieć odczucia jąder podczas badania?

dr n. med. Roman Sosnowski: Jądro powinno być gładkiej powierzchni, równej (takiej samej spoistości).

~gość: Witam czy częsty sex ma wpływ na rozrost prostaty.

dr n. med. Roman Sosnowski: Nie ma żadnego wpływu.

~gość: Czy jądro powinno mieć taki jakby wężyk albo otoczoke z boku jak się je bada ?

dr n. med. Roman Sosnowski: Tak, najprawomocniej wyczuwalny powrózek nasienny (ewentualnie na jądrze).

~gość: Czy duża aktywność seksualna ma wpływ na prostatę?

dr n. med. Roman Sosnowski: Częsta zmiana partnerek może prowadzić do infekcji układu płciowego mężczyzny (prostaty)

~gość: Witam. Mam 28 lat czy ból jąder to coś niepokojącego? Brak jakichkolwiek innych objawów.

dr n. med. Roman Sosnowski: Jądra nie powinny boleć, gdy ból występuje należy zgłosić się na badanie urologiczne.

~gość: Dobry wieczór mam pytanie odnośnie torbiela w jądrze jaki ma mój mąż. Jest pod stała kontrola i jest wszystko Ok czy torbiel może powodować zaniżony wpływ na płodność ? Ponieważ od jakiegoś czasu staramy się o dziecko bezskutecznie. Pozdrawiam Kasia

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna i andrologiczna, najlepiej u specjalisty zajmującego się płodnością mężczyzn. Prosta torbiel na jądrze nie powinna mieć wpływu na płodność, jednak problem może być złożony, wymagającej konsultacji lekarskiej.

~gość: Panie doktorze jak niebezpieczne są włókniaki i czy mają one wpływ na zaburzenia seksualne

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna.

~gość: Witam czuję na jądrach jakby jakieś ścięgna cz to jest niepokojące ?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna.

~gość: Od czego ma się raka prostaty i w jaki wieku mężczyźni najczęściej chorują.

dr n. med. Roman Sosnowski: Ryzyka zachorowania na raka prostaty zwiększa się z wiekiem. W Polsce szczyt to około 6-7 dekada życia, wciąż badane przyczyny występowania tej choroby.

~gość: W jaki sposób odbywa się badanie na nowotwór prostaty i jądra? Niestety nie oglądałem programu i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda. Pozdrawiam

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna, urolog przeprowadzi wywiad lekarski, fizykalnie zbada jądra i gruczoł krokowy (per rectum). Gdy uzna za zasadne skieruje na dodatkowe badania np. PSA.

~gość: Mam 15 lat i koło lewego jądra mam małą kulkę.

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazane badanie lekarskie u urologa.

~gość: Witam! Mam pytanie, u mojego dziadka wykryto guzka o wielkości 2 cm w pecherzu moczowym. Miał robiony tomograf z kontrastem i czekamy za wynikami. Czego możemy się spodziewać ? Czy operacja będzie konieczna i co dalej po operacji? Jeśli będzie Pan wstanie mi odpowiedzieć na moje pytania będę bardzo wdzieczna. Dziękuję bardzo i pozdrawiam

dr n. med. Roman Sosnowski: Podstawowym badania w podejrzeniu guza pęcherza jest cystoskopia (wziernikowanie pęcherza). Procedura ta wykonywana jest w ramach NFZ.

~gość: Dobry wieczór, mój mąż ma bardzo podwyższony poziom PSA. Przeszedł cały cykl badań łącznie z rezonansem najnowszej generacji - wynik: to nie nowotwór. Pytanie: co dalej? Jeśli PSA nie jest miarodajne, to jak często i jak się teraz badać, by nie przegapić, gdyby nowotrór jednak się pojawił?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest kontynuacja diagnostyki urologicznej. Podwyższenie stężeniu PSA może być powodowany różnymi nieprawidłowościami w gruczole krokowym, w wypadku starszych mężczyzn może być spowodowane między innymi rakiem prostaty. Metodą potwierdzającą rozpoznanie raka prostaty jest biopsja tego narządu

~gość: witam. chciałbym sięzapytać czym spowodowana może być różnica w wielkości jąder. lewe jest wyraźnie większe od prawgo.

dr n. med. Roman Sosnowski: Niewielkie różnice w wielkości jądra można uznać za stan prawidłowy, jednak wyraźne różnice wymagają pogłębionej diagnostyki, w szczególności, jeśli taka sytuacja wystąpiła nagle.

~gość: Mój partner czasami po stronku odczuwa ostry ból w kroczu, czy może to być związane z prostatą? Czego to może być symptom? Z góry dziękuję!

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazane jest konsultacja urologiczna.

~gość: Czy prawdą jest ze raka prostaty można sprawdzić testem ciążowy?

dr n. med. Roman Sosnowski: Nie.

~gość: Mam powiększoną prostatę - wyszło na usg a potem było badanie per rectum . I urolog stwierdził, że nie ma na razie paniki, ponieważ nie uskarżam się, a przecież mówiłem mu, że wstaję w nocy 4 razy , a w dzień bywa, że mam parcie naglące. Czy jest powód do niepokoju

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest ponowna konsultacja urologiczna, powinno dążyć się do poprawienia jakości życia.

~gość: Moj mąż często oddaje mocz i czasem zmusza się aby oddać mocz jakie co czy to może być rak prostaty?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna. Objawy mogą być związane z łagodnym powiększeniem prostaty, jednak zawsze należy przeprowadzać diagnostykę w celu wykluczenia raka gruczołu krokowego.

~gość: Dzień dobry, nie znam się za bardzo na jądrach, ale ostatnio się śmiałam, że chłopak ma jakby hmm trzecie jądro. Czy to może być coś groźnego czy po prostu znajduje się tam normalnie coś co może dawać wrażenie czegoś "trzeciego"?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna, wykonanie USG jąder, należy dążyć do zdiagnozowania nieprawidłowości w zakresie układu płciowego mężczyzny.

~gość: Witam mam 18 lat i około 3-4 lata temu miałem zapalenie lewego jądra, miałem je mocno powiększone po wyleczeniu ( przyjmowałem tabletki na oczyszczenie, po których często sikałem bardzo intenssywnym, żółtym moczem oraz miałem podłożoną grubą warstwe waty pod to lewej jądro ) ono drastycznie się zmniejszyło. Teraz prawe jest większe i proste do znalezieni, a lewe bardzo pomniejszone. Prosiłbym o radę co dalej robić.

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna, między innymi wykonanie USG jąder.

~gość: kilka razy w roku na mosznie pojawia się zgrubienie które po jakimś czasie samoistnie znika.czy jest to powód do niepokoju , czy może sprawa związana z higieną?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna, trudno odpowiedzieć konkretnie na takie objawy.

~gość: Panie doktorze czy włókniaki mają wpływ na kondycje seksualną

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna, trudno odpowiedzieć na to pytanie.

~gość: Witam!Chciałbym zapytać o żylaki jądra, czy jest to coś groźnego i jak w samodzielnym badaniu można wyczuć taką zmianę i jak nie pomylić jej z nowotworem.Pozdrawiam

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna. Lekarz w badaniu palpacyjnym przeprowadzony w typowy sposób oceny żylaków powrózka nasiennego potwierdzi lub zaneguje to schorzenie.

~gość: Witam. Mam 16 lat i moje pytanie brzmi: Czy ewentualne "ziarenka" wykryte na jądrach są twarde, czy mogą być też miękkie ?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna. Trudno odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie.

~gość: Jakie jest ryzykon nawrotu choroby po radykalnym usunięciu prostaty. Zabieg 7 m-cy temu obecnie wzrost PSA do 0,12..czy należy się martwić

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna. Stężenie PSA po radykalnym prostatektomii powinno być równe 0. W zależności od sytuacji klinicznych do rozważenia jest uzupełniające leczenie, między innymi radioterapia. Trudno odpowiedzieć precyzyjnie nie znając szczegółów klinicznych.

~gość: Witam, Mam 24 lata, wiem jak ważne jest samobadanie jąder. Podczas badania znalazłem zgrugienie "grudkę" wielkości połowy ziarna ryżu. Po wizycie u urologa i badaniu USG urolog stwiedził że czuje to zgrubienie, jednakże nie mam powodów do obaw że nic mi nie dolega i że czasem tak bywa- badam sie regularnie nic sie nie zmienia a z "grudką" żyję już 5 lat. Czy to normalne? Czy powinienem zrobić coś więcej? Pozdrawiam Grzegorz.

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna. Trudno odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie.

~gość: Witam panie doktorze. Mam 25 lat. W lewym jądrze wyczuwam "coś" jakby fasolkę. Niebolące, co ważne zanikające zgrubienie, raz twardsze, czasami wręcz nie wyczuwalne. Odczuwam rownież dyskomfort podczas seksu, a w zasadzie na jego końcu, podczas wytrysku. Nie za każdym razem, ale zdarza sie stosunkowo często. Ból promieniuje do odbytu. Oddawanie moczu rownież przychodzi mi z bólem, pieczeniem. Czy spotkał się juz doktor z podobnymi objawami?

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna, wykonanie USG jąder, badań bakteriologicznych układy moczowo-płciowego.

~gość: Dzień dobry Panie Doktorze. Mam pytanie dotyczące uciekajacego jądra do moszny. Mój mąż ma 40lat i od jakiegoś czasu zdarza się, że podczas stosunku jądra cofaja się do moszny i powodują ucisk który doprowadza do zaniku wzwodu. Skarży się także na sporadyczne pulsujace lekkie bóle w pachu nach. Z góry dziękuję za odpowiedź

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana jest konsultacja urologiczna, trudno odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie.

~gość: Witam Panie doktorze. Nazywam się Wojtek, gdy byłem dzieckiem miałem powieszone prawe jądro i przeszedłem zabieg umieszczenia go na swoim miejscu, od tamtego czasu gdy dotykam mocniej to prawe jądro odczuwam bul i chciałbym się Pana zapytać czy to normalne a jeżeli nie to czym to może być spowodowane?

dr n. med. Roman Sosnowski: Nie powinien występować ból w związku z dotykiem jąder. Gdy wystąpiło zstąpienie jąder o czasie, trzeba przeprowadzić diagnostykę w celu wykluczenia raka jądra.

~gość: W maju br. przeszedłem operację usunięcia raka prostaty. Jak długo utrzymuje się po tym zabiegu nietrzymanie moczu i czy mogę po tej operacji jeździć na rowerze. Krzysztof

dr n. med. Roman Sosnowski: Nietrzymanie moczu może utrzymywać się przez wiele miesięcy po operacji, powinno się stopniowo zmniejszać aż do całkowitego nie występowania. Po zakończonej rekonwalescencji można jeździć na rowerze, chociaż może to utrudniać rehabilitację. Decyzję powinien podjąć urolog wykonujący zabieg.

~gość: Dzień dobry.. mam 25 lat i od ok 3 lat zauważyłem ze w moim lewym jądrze zrobił się tak jakby jeszcze jeden który wyrasta z tego pierwszego i jest o wielkości korka od butelki.. czy to są objawy nowotworu? Czy potrzebuje kontaktu z lekarzem i z czym się to wiaze..pozdrawia

dr n. med. Roman Sosnowski: Nie można precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, wskazana konsultacja urologiczna, wykonanie USG jąder.

~gość: Dzień dobry, Mężczyzna 60 lat. Biopsja przy PSA 8 ng/ml. Wynik : adenocarcinoma prostate Gleason 3+3=6. 10 procent materiału. Jeden urolog mówi żeby operować a drugi żeby zostawić w spokoju. Jest to jedyne schorzenie pacjenta. Dziękuje

dr n. med. Roman Sosnowski: Wskazana konsultacja urologiczna, dokładna ocena wyniku biopsji, stanu ogólnego chorego, między innymi spodziewanego jego przeżycia, oraz preferencji chorego. W przypadku raka niskiego ryzyka do rozważenia jest aktywna obserwacja lub inne metody radyklanego leczenia. Decyzję podejmuje pacjent wraz z lekarzem po wnikliwej ocenie wyżej wymienionych parametrów.

~gość: Jestem po usunięciu prostaty ,jak poprwić wzwód czy jest to możliwe

dr n. med. Roman Sosnowski: Trudno odpowiedzieć precyzyjnie. Poprawa w zakresie życia seksualnego, między innymi wzwodu. Decyzje terapeutyczne podejmowane są przez lekarza po wnikliwej ocenie chorego.

~gość: Czy masturbacja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty ?

dr n. med. Roman Sosnowski: Istnieje brak jednoznacznych badań medycznych, że masturbacja zapobiega rozwojowi raka prostaty. Istnieją pojedyncze prace medyczne, w których potwierdzono korelację ilości wytrysków z rakiem prostaty.

~gość: Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące prostaty. Mój tata ma podwyższone PSA całkowite. Miał robioną biopsję lecz nie wykryto żadnych zmian nowotworowych. PSA całkowite 22. Dlaczego mimo że nie wykryto żadnych zmian PSA jest tak wysokie?

dr n. med. Roman Sosnowski: Podwyższone stężenie PSA może być spowodowane różnymi schorzeniami związanymi z gruczołem krokowym, jeżeli istnieją wskazania do diagnostyki raka prostaty, należy ją przeprowadzić. Biopsja prostaty pozwala na ocenę histopatologiczną niewielkiego, pobranego fragmentu prostaty. Wynik negatywny w kierunku raka prostaty określa jedynie, iż w pobranym materiale nie ma komórek nowotworowych.

~gość: Panie Doktorze. Czy istnieją sprawdzone sposoby wyleczenia bakteryjnego przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego? Leczyłem się przez kilka lat, stosując kilkomiesięczne antybiotykoterapie (doustnie) bazowane na antybiogramie, które nigdy nie były skuteczne. Jakie mogą być konsekwencje niewyleczenia tego stanu? Dziękuję

dr n. med. Roman Sosnowski: Leczenie zapalenia gruczołu krokowego jest najczęściej przewlekłe i może być nie satysfakcjonujące dla pacjenta. Wskazana jest wnikliwa ocena stanu aktualnego oraz w niektórych przypadkach zalecane są konsultacje innych specjalistów np. fizjoterapeutów, psychologów itd.

~gość: Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć jakiej konsystencji i koloru powinno być nasienie. Nie wiem czy to powód do obawy gdyż moje jest lekko zielonkawe i pojawiaja się malutkie grudki coś w rodzaju galaretki. Czy to normalne. Pozdrawiam

dr n. med. Roman Sosnowski: Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, w wątpliwych sytuacjach można wykonać badanie ogólne nasienia i posiew nasienia. Jednak wskazana jest konsultacja urologiczna.

~gość: Dzień dobry.Na imię mam Daniel i w tym roku skończyłem 40 lat i mam pytanie odnośnie właśnie krwiomoczu poruszonego w trakcie programu,ponieważ w przeciągu ostatniego półrocza 2 razy zdarzyło Mi się mieć właśnie krwiomocz i co w takim przypadku Mam zrobić?Prosiłbym również o pomoc odnośnie problemów ze wzwodem.Nadmieniam,że do tego czasu nie było z tym najmniejszego problemu,ale niestety od około 2 miesięcy zaczęły Mi się problemy z erekcją i ewentualnie czym to może być spowodowane i czy w takim przypadku muszę już udać się do specjalisty a jak tak to do jakiego?Bardzo dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

dr n. med. Roman Sosnowski: Krwiomocz wymaga zawsze !!! konsultacji urologicznej (specjalista urolog). Należy dążyć do wykluczenia choroby onkologicznej dotyczącej układu moczowo-płciowego. Sytuacja jest ważna, nie można jej bagatelizować. Zaburzenia wzwodu są złożonym problemem konsultację powinny być przeprowadzone u urologa, ale także można przeprowadzić konsultację u androloga, psychologa i innych specjalistów. Krwiomocz jest jednak najważniejszym problemem i diagnostyka przyczyny tego symptomu powinna być priorytetowa. Nie można bagatelizować tego objawu.

Komentarze (9)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Witam chciałem się zapytać,ponieważ będąc u lekarza stwierdzono u mnie jakiś mały punkt z krwią. Nie wyjaśniono mi co czemu i po co tam jest. Info.które uzyskałem to słowa że na razie jest małe i można z tym żyć.Proszę o pomoc.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   ~Gość

   moj mąż lat67 robił badanie prostaty wynik 2% prostaty , chciałam bym wiedzieć czy ma sie podadac operacji czy jest mozliwosc leczenia?

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     andrzej_porycki
     andrzej_porycki

     Mam 67 lat .Posiadam rozrost gruczołu krokowego tarczycę /niedoczynność/ i cukrzycę 2. Mam problemy ze wzwodem i brak wytrysku nasienia. Czasami boli mnie lewe jądro.Co Pan może mi o tym powiedzieć?

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       ~Gość

       Witam panie doktorze,
       Czy jest duże porawdopodobieństwo nawrotu raka
       w przypadku raku jądra i przerzutów do węzłów chłonnych za aortą. Mąż ponad 4 lata jest po ostatniej operacji.
       Dziekuje za odpowiedź

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         ~Gość

         Mam narosl na prawym jądrze jak fasolka od kilku lat lekarz urolog powiedział że to nic niepokojącego kontroluje to co rok czy mam się martwić?

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           0
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           ~Gość

           witam jestem po zabiegu przepukliny pachwinowej prawej po zabiegu nie mialem obrzeku jadra na drugi dzien po wyjsciu ze szpitala zaczalem chodzic itd normalnie funkcjonowac lecz ograniczone ruchy miałem po zabiegu i do tej pory juz 3 tyg mam powiekszone jadro od strony oporewanej czy mam sie martwic czy po prostu opuchlizna jadra zejdzie jak sie wygoi... rozwiń

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             ~Gość

             Panie doktorze, może nie do końca w temacie jąder, ale tu również urolog jest specjalistą. Moja teściowa 45lat od kilku lat miała przepisane leki na oddawanie moczu. 2 tyg temu mocz oddała w kolorze buraka, pojechała na sor , z diagnozą podejrzenia niewydolności nerek i z antybiotykiem na zapalenie układu moczowego odesłali do domu. Była... rozwiń

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               ~Gość

               obok jądra mam bolesny przemieszczający się guzek wielkości fasoli czasem bolesny czasem nie, zdaza się że czasem bardziej jakby nabity a czasem pomniejszony czy to powinno niepokoić?

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 ~Gość

                 no fajnie doktor odpowiadal
                 tylko moje pytanie do niego nie dotarlo
                 poniewaz nie przekazaliscie tego:(

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   0
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   Pomoc | Zasady forum
                   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.